“Palīdzot citiem sasniegt viņu sapņus, Tu sasniegsi savējos.”
(Les Brown)
2008.gada vasara – tas ir laiks, kad apkārtējie noticēja tam, ka es varu. Tas ir laiks, kad Vītolu fonds apstiprināja manu stipendijas pieteikumu un piešķīra brīnišķīgu dāvanu – mācītāja Arvīda Celma piemiņas stipendiju trīs gadu garumā. 2008. gada rudenī sākās mans jaunais piedzīvojums – ceļš pretī zināšanām, vēlme attaisnot uzliktās cerības un pierādīt, ka varu!
Septembrī sāku studijas Latvijas Universitātē pavisam jaunā studiju programmā, kas bija uzsākta tikai pirms gada - Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija. Informācijas dažādība un starpdisciplīnu studiju kursi pavēra plašāku skatījumu uz ekonomiku un starptautiskajām attiecībām. 2010. gadā devos apmaiņas studijās uz vienu no Eiropā atzītākajām universitātēm Nīderlandē – Hroninhenas Universitāti (Rijksuniversiteit Groningen). Tieši šeit identificēju tās divas profesionālās jomas, kas mani patiesi interesēja – korporatīvās finanses un inovācijas. Iespēja ne tikai pārbaudīt un paplašināt savas akadēmiskās zināšanas, bet arī ikdienā izdzīvot starpkultūru atšķirības – tas bija neatņemams ieguldījums redzesloka un uztveres paplašināšanai.
2012. gada jūnijā, pēc četru gadu intensīvas un piesātinātas akadēmiskās cīņas, saņēmu nopelnīto sociālo zinātņu bakalaura grādu starptautiskajā ekonomikā. Un jau pēc mēneša sāku savas profesionālās gaitas, strādājot ar struktūrfondu projektiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Izvēlējos turpināt studijas maģistra programmā Ekonomika: finanses un kredīts, Latvijas Universitātē. Jau sākotnēji zināju, ka vēlos izmantot iespēju studēt ārpus Latvijas apmaiņas programmas ietvaros, tādēļ pateicoties Turku Universitātes (Somijā) pārvaldītajai apmaiņas programmai AURORA un izturot konkursu starp Eiropas dažādu disciplīnu maģistra studentiem, ieguvu iespēju studēt Sanktpēterburgas valsts ekonomikas un finanšu universitātē (Санкт-Петербургский государственный экономический университет). Es desmit mēnešu garumā paplašināju savas akadēmiskās zināšanas finanšu un starptautisko attiecību jomā piedāvātajā maģistra studiju programmā, kā arī attālināti rakstīju savu maģistra darbu. Es veicu pētījumu par sev interesējošu un sen izlolotu tēmu - Investīciju izpētē un attīstībā ietekme uz uzņēmuma peļņu. Darba kvalitāti un aktualitāti novērtēja ne tikai Latvijas Universitātes pasniedzēji, bet arī ekonomikas jomas speciālisti. Tādējādi 2014. gadā tika saņemts Latvijas Ekonomikas un attīstības foruma augstākais novērtējums, LEAF balva (1.vieta), kur mans maģistra darbs tika atzīts kā labākais starp Latvijas ekonomikas jomas studentu pētījumiem.
Šobrīd turpinu strādāt LIAA, kur pielietot praksē nākas gūtās zināšanas gan finanšu, gan starptautisko attiecību jomā, darbojoties Norvēģijas finanšu instrumenta programmā kā vadošajam eksperta finanšu jautājumos. Ārpus darba aktīvi darbojos studenšu korporācijā Staburadze, kas ļauj aizvien dziļāk izkopt sevī patriotismu un tēvzemes mīlestību. Savukārt man tik tuvo pasaules elpu un metropolitisko skatījumu satveru globālās organizācijas InterNations Rīgas kopienā. Nereti tieši apkārtējo ticība ir tas trūkstošais pēdējais pussolis, kas nepieciešams ikviena jaunieša mērķa sasniegšanā. Paldies ziedotājai Birutai Celmai, ka noticēja man un manām spējām. Tā bija nozīmīga motivācija un reizē liela atbildība, kas lika pieņemt lēmumus ar lielu atbildību un studiju procesam pievērsties daudz apzinīgāk. Latvieši var! Mēs esam spējīgi un talantīgi! Vītolu Fondam ir dota šī brīnišķīgā iespēja ietekmēt jaunatnes pašapziņu un palīdzēt attīstīt inteliģentu latviešu sabiedrību.
Ar cieņu,
Agnese Razgaite.